Princip činnosti generátoru perpetuálního pohybu

Postavil jsem tento perpetum mobile, který vyrábí elektřinu. Je to nápad, který jsem viděl ve virálním videu na sociálních sítích, kde údajně získáváte energii zdarma, a přesně jsem ho replikoval, abych to otestoval.

Perpetum mobile je pohyb těles, který pokračuje navždy v nerušeném systému. Perpetum mobile je hypotetický stroj, který může pracovat donekonečna bez vnějšího zdroje energie.

Stejně jako všechny stroje s věčným pohybem je Bhaskarovo kolo dlouho zdiskreditovaným mechanismem. Aby se kolo skutečně převážilo (takže točivý moment v jednom směru je větší než ve druhém) a způsobilo pohyb, musel by být poloměr paprsků měněn v průběhu pohybu kola.

To by muselo být prováděno aktivně, což by spotřebovávalo energii v procesu – a tak by stroj přestal být motorem perpetum-motion. Je také důležité vzít v úvahu kolo při jeho pohybu, protože může být umístěno do převážené polohy, takže z výpočtu to vypadá, že existuje celkový točivý moment. Je dokonale možné, aby se kolo pohybovalo, pokud je vychýlené z rovnováhy (podobně jako se kyvadlo bude kývat, pokud se posune z dokonale svislé polohy), ale tento pohyb nepokračuje donekonečna a nakonec bude bráněno.