Koncept obřích chodících strojů z 60. let

Počátkem 60. let, téměř dvě desetiletí předtím, než se AT-AT walkers George Lucase objevili na velkém plátně ve filmu „Star Wars: Episode V — The Empire Strikes Back“, začali inženýři GE pracovat na své vlastní verzi čtyřnohého transportéru lidí. Pedipulator, vojenský „chodící náklaďák“, podnikl svou první procházku v Massachusetts.

Pedipulátor není tak hloupý, jak vypadá. Rozdíl mezi ním a dvojicí chůd spočívá v mechanismu zpětné vazby. Robot mohl zvednout tužku tak, že cítil, jak ji uchopit.

Senzory v chodidlech pedipulátoru by pravděpodobně vedly umístění nohy testováním a hmatáním země před sebou, stejně jako lidé chodí v nejistém terénu. Kromě toho, Pedipulátor, jak tvrdil GE, by se mohl vrátit zpět do stoje, pokud by se převrátil.

Vozidlo muselo unést až půl tuny mužů a materiálu při prodírání se hustým porostem, překračování padlých stromů a obcházení stojících. Unese náklad o hmotnosti 500 liber a jednou nohou zvedne břemena o hmotnosti až 500 liber. Dokáže táhnout náklad o hmotnosti 1 000 liber po podlaze. Pohonná jednotka má výkon 90 koní. benzínový motor, který pohání čerpadlo pro vysokotlaký hydraulický systém. Nohy jsou posouvány pomocí hydraulických pohonů. Serva pohonů jsou hydromechanická a nepotřebují žádné elektronické prvky.